صفحه اصلی درباره ما تماس با ما
نمایش مقاله


به دنبال بهشت
منبع مقاله: حسابدار شماره 252 و 253
1392/01/01

به دنبال بهشت

 
 

کی شعر تر انگیزد خاطر که حزین باشد      یک نکته از این معنی گفتیم و همین باشد    

غمناک نباید بود از طعن حسود ای دل       شاید که  چو  وا بینی خیر تو در این باشد

                                                                                                  حافظ

نخست نوروز سال 1392 را به خوانندگان گرامی مجله حسابدار و همه همکاران حرفه حسابداری شادباش می گویم. برگزاری دو همایش حسابداری، انتشار مرتب مجله همراه با بالارفتن کیفیت و پذیرش اعضای جدید حاصل کار همکاران عزیز در انجمن و به بحث گذاردن مواد اساسنامه به بهانه اشکال هایی که در آن دیده می شد و بازنگری در مواد اساسنامه و ازجمله شناسایی عناوین حرفه ای برای اعضایی که در یک حوزه تخصصی مهارت دارند از کوشش های برجسته شورای عالی در سال 1391 بود.

می توان به خوبی به چشم دید که ناگهان توجه بسیار زیادی به  حوزه حسابداری در ایران و حسابداران آن شده است که به نظر می رسد این روند در سال آینده برجسته تر خواهد شد. اگرچه این توجه با تنبیهات شدید برای برخی از حسابداران و از جمله صدور حکم اعدام برای یکی از آنان و احکام زندان و جریمه نقدی برای تنی چند رخ نموده است، موجب بالا رفتن سطح مراقبت و رعایت اخلاق حرفه ای توسط حسابداران خواهد شد. حسابداران حالا دیده اند که به علت کم توجهی یا بی توجهی به اصول اخلاقی ممکن است با احکامی شدیدتر از احکام مربوط به آنان که اموال را به غارت می برند، رو به رو شوند. این شرایط موجب می شود که حسابداران شان و منزلت خود را در جامعه ارتقا دهند و با توجه به نقش با اهمیتی که رفتار آنان در جامعه و به ویژه فعالیت های اقتصادی بازی می کند، دانش، اخلاق و مراقبت خود را بهبود بخشند و ارزش خود را در حدی که مورد انتظار جامعه و پوشش دهنده مخاطرات حرفه ای آنان است افزایش دهند و مراقبت کنند که در بازی بزرگان که می بینند، وارد نشوند و به هیچ قیمتی تن به پذیرش آن چه نارواست، ندهند.  

برای همه مردم ایران و به ویژه همکاران ارجمند سالی خوش ، شادمانی و سلامتی روان و بدن ، آب و هوای سالم، از بین رفتن تنش و اضطراب ، گشایش در وضع اقتصادی، رفت و آمدی بی دغدغه، خیابان هایی پهن و نه تنگ، رفتاری ملایم، هموطنانی دانا ، با ادب و آرامش بخش، همسایگانی با فرهنگ و نجیب، یعنی زندگی ای بهشتی همراه با بازگشت سطح پیشین فرهنگ و ادب کشور و به ویژه نزد والامقامان ، و ...انتخابی درست آرزو می کنم.    

                                                                                               جواد بستانیان